Cikkünkből megtudhatod, hogy mik a pánikbetegség okai, a pánikroham okai és mik lehetnek a pánikbetegség lelki okai.
A pánikbetegség okai
A pánikbetegség kialakulásának rengeteg oka lehet. Ezek közül is a leggyakoribbak a lelki tényezők.
Pánikroham okai
Mindennapi életünkben sajnos nem tudjuk elkerülni a stresszhelyzeteket. Az ilyen helyzeteket mindannyian máshogy kezeljük. Van, aki könnyedén túllép rajtuk, esetleg segít neki, ha megosztja valakivel, kibeszéli magából. Sajnos ez is személyiségfüggő, mert nem mindenki képes megnyílni mások előtt, és az olykor személyes jellegű problémákról sem egyszerű kitárulkozni. A feszültségek pedig hozzájárulhatnak a pánikbetegség kialakulásához.
Pánikroham lelki okai
Az is előidézheti a nem kívánt pánikbetegség kialakulását, ha felborul az érzelmi egyensúlyunk, illetve a megterhelő élethelyzetek, váratlan magánéleti fordulatok is igen nagy érzelmi és pszichés terhet rónak ránk. Ha ebben az élethelyzetben nem sikerül önerőből visszakapaszkodnunk a kiinduló, stabil állapotba, könnyen kialakulhat a pánikbetegség, hiszen a megoldandó érzelmi probléma folyamatosan nyomja szívünket.
Tippünk: ha valóban tiszta növényi hatóanyagot keresel, kattints ide → Stress Control kapszula
Az igazán jó étrend-kiegészítőket az usamedical.hu oldalon találod.
Kattints a képre és a kedvezmény is a tiéd lehet!

Sajnos sokan hosszú időn keresztül cipelünk megoldatlan konfliktusokból adódó lelki terheket. Többnyire innen erednek a pánikbetegség okai. Ezek a problémák:
- párkapcsolati krízis
- Családdal, barátokkal kapcsolatos problémák
- fóbiák, félelmek
és bármi más, ami mélyen érint bennünket, akár tartósan is álmatlan éjszakákat okozhat.
A pánikbetegség tünetei és kezelése című cikkünkben részletesen foglalkozunk a témával.
A probléma természetes kezelésére az amerikai CBD olaj alkalmazása is ígéretes lehet.
Ebben a helyzetben választhatunk, hogy szembenézünk a problémáinkkal, esetleg megbeszéljük a nézeteltéréseinket az érintettekkel, vagy elmenekülünk a bajok elől és tovább hordozzuk lelkünkben azokat. A pánikroham a problémák megoldására képtelen elménk egyik ilyen menekülési lehetősége. Ha ilyen jellegű rohamokból egyre többel szembesülünk, máris a pánikbetegség kialakulása fenyeget.
Ha a pánikbetegség oka lelki eredetű, a szakorvos gyógyszerek helyett pszichoterápiát, viselkedés terápiát alkalmaz. A szorongások pedig nézőpontváltással feloldhatóak.
A csoportterápia is eredményes lehet a gyógyulásban. A betegnek segítség lehet szorongásai megértésében, hogy hallja mások hasonló problémáit, érzékeli életképeit, ezáltal talán a (sajnos lassú) gyógyulás útjára léphet. Amennyiben valaki pánikrohamai fóbiákhoz köthetőek, úgy elsődlegesen azok leküzdésével javasolt kezdeni a terápiát, mert a szorongások oldására irányuló megfelelő módszerek a pánikrohamok erősségét is csökkenthetik.
Cikkünk semmilyen módon nem alkalmas öndiagnózis felállítására, ismeretterjesztő, informatív jellegű. Ha tapasztalod a fenti tünetek valamelyikét, konzultálj orvosoddal!
Olvass tovább! Neked ajánljuk:
A pánikbetegség öngyógyítása így lehetséges
Mi történik az éjszakai pánikroham alatt?
Mit tegyünk pánikroham esetén?