Így választhatsz okosan hatékony magnéziumkészítményt!

76

Ha magnéziumpótláson gondolkozol, akkor néhány információval érdemes tisztában lenned. Először is, hogy magnéziumszükségleted akár napi 400 mg is lehet, természetesen ez életmódodtól, korodtól, nemedtől és fizikai aktivitásodtól függ. Itt megtalálod az életkorra bontott pontos mennyiséget. Ha stresszes napjaid vannak, esetleg várandós vagy, szoptatsz, akkor fokozódik a magnéziumigényed.

A magnézium egy létfontosságú ásványi anyag, amelyre a szervezetünknek számos alapvető folyamathoz szüksége van. Segít az izmok és az idegek megfelelő működésében, támogatja a szívritmust, és részt vesz az energiatermelésben is. A magnézium szinte minden sejtünkben csendben, de nélkülözhetetlenül végzi a dolgát.

Honnan tudod, hogy magnéziumpótlásra van szükséged?

A rendszeres izomgörcsök, az izomremegés, állandó fáradtság, ok nélküli szorongás és stressz a háttérben meghúzódó betegség hiányában nagy valószínűséggel magnéziumhiányra utalnak, hiszen ha a szervezetben nem áll rendelkezésre elegendő magnézium, annak gyorsan érezhetők a következményei.

A magnézium kulcsszerepet játszik az izmok ellazításában, az idegrendszer megnyugtatásában és az energiatermelésben is, így hiányában az izmok könnyen begörcsölnek, kimerülünk, és az idegrendszer is feszültebben reagál a mindennapi terhelésre. A tartós magnéziumhiány tovább fokozhatja a stresszérzékenységet és a szorongásos tüneteket, ezért fontos időben felismerni és pótolni a hiányt.

Így pótold a hiányt!

A magnéziumpótlás első forrásaként a magnéziumot tartalmazó ételek fogyasztása javasolt, emellett, ha szükséges, akkor étrend-kiegészítővel is pótolhatjuk a szükséges magnéziummennyiséget. Fogyasszunk zöld leveles zöldségeket, dióféléket vagy teljes kiőrlésű gabonát, ezen kívül az alábbi videóban további tippeket kaphatsz étrended magasabb magnézium tartalmára vonatkozóan.

étrend-kiegészítők

A bevitt magnéziumnak hasznosulnia is kell

A magnézium hasznosulása azt jelenti, hogy mennyire képes a szervezetünk felvenni és ténylegesen felhasználni az elfogyasztott magnéziumot. Ehhez nemcsak a megfelelő bevitel szükséges, hanem az is, hogy a bélrendszer egészséges legyen, mert főként ott szívódik fel.

Bizonyos tényezők, például a túlzott cukorfogyasztás, az alkohol vagy egyes gyógyszerek rontják a felszívódását, míg a kiegyensúlyozott táplálkozás és a jó bélflóra javítja. Fontos, hogy a magnéziumot olyan formában vigyük be, amit a test könnyen hasznosítani tud, ilyenek a szerves magnéziumok, – a szervetlen formák kevésbé alkalmasak erre – étkezés közben vagy azután a legjobb.

A D-vitaminban gazdag étrend és a fehérjebevitel segíti a hasznosulását, a túlzott kálcium vagy alkoholbevitel, illetve egyes gyógyszerek nehezítik a felszívódását. A legjobb biohasznosulással a magnézium-biszglicinát rendelkezik.

Azért arra is vigyázzunk, hogy a napi maximális magnéziumbevitelt ne lépjük túl!