Van elegendő Q 10 koenzim a szervezetedben?

115
Q 10 koenzim

A Q10 koenzim hozzájárul a szív-és érrendszer egészséges működéséhez, valamint az érelmeszesedés megelőzéséhez. Növeli a fizikai erőnlétet, csökkenti a vérnyomást. Fontos szerepe van a fogak és a fogíny egészségének megőrzésében. A Q 10 koenzim egy vitaminszerű anyag, amely a sejtek energiatermelésében alapvető szerepet játszik.

Szervezetünk 20 éves kortól kevesebbet tud a Q 10 koenzimből előállítani. Napi 200 mg bevitele támogatja a szív munkáját, növeli a fizikai teherbírást. Ezen kívül érfal tágító hatása is van. Leköti a szabadgyököket, így megakadályozhatja a daganatos sejtek elszaporodását.

Kutatások során megállapították, hogy betegség esetén a szervezet koenzim szintje csökken, ezért szükséges lehet a pótlása, amitől a betegségből való felépülés folyamata gyorsulhat. Érdemes tudni, hogy a legnagyobb ellensége a túl zsíros étkezés.

Minden szervezetnek eltérő mennyiségű koenzimre van szüksége. Átlagosan 40 éves kortól a szervezet nem képes elegendő  Q10 koenzimet előállítani ezért pótlása szükségszerűvé válik, általa még az öregedés folyamata is lassítható.

Mi a helyzet, ha kevés Q10 koenzim van szervezetünkben? – Enyhébb esetekben az illető krónikus fáradtságot érez, komolyabb hiány esetén szív-és keringési rendellenességek  mutatkozhatnak.

A Q10 koenzim természetes, kívülről történő pótlása ma már könnyen megoldható, hiszen a gyógyszeripar számos terméket kínál számunkra. Remek étrend kiegészítőket vásárolhatunk, melyek felszívódása és biológiai hasznosíthatósága is kitűnő. A természetben is szinte mindenütt előfordul, minden élőlényben, egyes táplálékokban, még az olajos magvakban is nagy mennyiségben találkozhatunk vele. 

Cikkünk semmilyen módon nem alkalmas öndiagnózis felállítására, ismeretterjesztő, informatív jellegű. Ha tapasztalod a fenti tünetek valamelyikét, konzultálj orvosoddal!