Hazánkban a magas vérnyomás népbetegség és időnként bizony fiatalokat is érint. A kezelőorvos a vérnyomás csökkentése érdekében többféle feladatot ad a betegnek. Ezek között szerepel a rendszeres vérnyomás mérés, a felírt gyógyszer folyamatos szedése, az életmódváltás, a stresszoldás és túlsúly esetén a kíméletes diéta, emellett a rendszeres testmozgás is napirendre kerül.
A kezelőorvossal egyeztetve kifejezetten ajánlott a vérnyomáscsökkentő gyógynövények alkalmazása, amit lehet teaként vagy növényi kivonatként, étrend-kiegészítők formájában fogyasztani.
Vérnyomáscsökkentő gyógynövények
A fokhagyma
A természetes vérnyomáscsökkentők közé nem csak a gyógynövényeket sorolhatjuk, hiszen léteznek ásványi anyagok, vitaminok, melyek ugyanezt a hatást érhetik el. Ha ötvözzük őket a növényi kivonatokkal, az bizonyára sokkal hatékonyabb lesz, mintha meginnánk egy csésze gyógyteát.
A fokhagymát a népi gyógyászatban alap növényként használták sokféle problémára. Bizony nem hiába. Köztudott, hogy méregtelenít, vírusölő, megszabadítja a szervezetet a toxinok jelentős részétől és a bélben megbúvó élősködőktől. Kéntartalmú összetevői csökkentik a koleszterinszintet. Jó tudni, hogy leginkább az érlelt fokhagyma csökkentette a vérlemezkék összetapadási hajlamát és csökkenti a keringési betegségeknél oly jellemző gyulladás kialakulását. Kénvegyülete egyértelműen antioxidáns.
A kutatók úgy látják, hogy a fokhagyma hatóanyagai képesek gátolni az érbetegségeknél jelentkező simaizomsejtek szaporodását és vándorlását, így jelenleg is folyik a hosszútávú vizsgálat.
A fekete fokhagyma az allicin terészetes forrása, mind a vérkeringésre, mind a védekezőképességre nagy hatással van. Abban különbözik a hagyományos fokhagymától, hogy erjesztéssel állítják elő, ezért megváltozik színe, illata, íze és a hatóanyagai is.
A zöld tea AlphaWave® L-Theanine vegyülete
A zöld tea természetes vegyülete az ellazultság és az éberség érzetét kelti, hiszen közvetlenül növeli az alfa agyhullámok aktivitását. Csökkenti a mentális és fizikai stresszt, melyek hatással lehetnek a vérnyomás emelkedésére.
Erjesztett szójabab enzime
Az erjesztett szójababnak köszönhetjük azt az enzimet, melynek természetes vérhígító hatása miatt jótékony a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében és csillapításában. Csökkentheti a trombózis, a magas vérnyomás kialakulását és segíthet jó irányba terelni a vér triglicerid, valamint LDL koleszterin szintjét.
Szőlőmag kivonat
A szőlőmag magas antioxidáns tartalmával támogatja a szív- és érrendszert.
Az USA medical Blood Pressure Ultra érlelt fokhagyma kivonattal, szőlőmag kivonattal, a L-Theanine erejével, káliummal, cinkkel, C-vitaminnal, B1-vitaminnal és nattokináz enzimmel támogatja a normál vérnyomás fenntartását.
Kattints a képre és a kedvezmény is a tiéd lehet!
Egyéb vitaminok és ásványi anyagok, melyek támogatják a vérnyomáscsökkentő összetevők hatékonyságát
A kálium
Ha a normál vérnyomást szeretnénk fenntartani, érdemes elegendő káliumot vinni a szervezetünkbe. Ezt étrend-kiegészítővel tehetjük meg a legegyszerűbben, de fogyaszthatunk káliumban gazdag ételeket is. 3-4 gramm legalább szükséges naponta.
C-vitamin
A C-vitamin hozzájárul a normál kollagénképződéshez és ezen keresztül az erek állapotának és rugalmasságának fenntartásához. Alapvető fontosságú mikrótápanyag, egyúttal értágító.
B1-vitamin
A B1-vitamin, avagy tiamin fokozza a vérkeringést, valamint segíti a vérképződést. a szívbetegségek megelőzése is sokkal nehezebb feladat, ha nem jut a szervezetünk elegendő B1-vitaminhoz. A vérnyomás csökkentésére felírt gyógyszerek, a pangásos szívelégtelenségre rendelt vizelethajtó szerek pedig tovább csökkentik a szervezet tiaminszintjét, amit ezután feltétlenül pótolni kell, mert elengedhetetlen a megfelelő szívizom-működés helyreállításához.
Cink
A cink alacsony szintje és a magas vérnyomás között összefüggéseket látnak, sőt a cinkben gazdag táplálékok eredményesen csökkenthetik a vérnyomást.
Természetesen a kezelésről vagy annak módosításáról a kezelőorvossal minden esetben egyeztetni kell!
Cikkünk semmilyen módon nem alkalmas öndiagnózis felállítására, nem tekintendő terápiás javaslatnak, csupán ismeretterjesztő, informatív jellegű. Ha tapasztalod a fenti tünetek valamelyikét, konzultálj orvosoddal!