Az ásványvíz legnagyobb előnye az ivóvízzel szemben az összetétel. Az ivóvizeket általában vízművekkel állítják elő különböző tisztító módszerekkel az ásványvízzel szemben, aminek összetételében nincs változás. Ez a különbség jóval köztudottabb, mint a gyógyvíz, termálvíz és ásványvíz közötti eltérés. Az ásványvíz felveszi a föld ásványi anyagait, a termálvíz emellett a föld magasabb hőfokait is, a gyógyvizek pedig hivatalos ellenőrzéssel megállapítottan gyógyító hatásúak. Na de hogyan hatnak a gyógyvizek a mi szervezetünkre?
Hazánkban több gyógyfürdő is található. Ezek közül mindegyik hatással lehet a mozgásszervi megbetegedésekre. Ezen felül számos más dolog miatt használják az emberek. Gyógyír lehet bőrbetegségekre, gyulladásokra, bélrendszeri panaszokra, meddőségre, máj-, epe- és gyomorpanaszokra, emellett szív- és érrendszeri betegségek gyógyítására is alkalmazzák terápiaként. Ha ez nem lenne elég, hétköznapi problémákra is nyújthat megoldást, mint például az álmatlanság, vagy stressz.
Az ilyen típusú gyógyításnak a specifikus neve balneoterápia, hétköznapibb elnevezése a gyógyvízkúra. Ezek hossza minimum 3 hetet szokott igénybe venni, de a hosszabb vagy rendszeres kúra hozza meg valószínűbben a várt eredményt. A legnépszerűbb módszer a medencefürdő. Ezekben a fürdőkben számos dolog lehet pozitív hatással testünkre és szervezetünkre, mind például a vízsugármasszázs. Ízületek és izmok egészségeinek érdekében igen gyakran használják a medencefürdőket. Fokozható a hatás a vízben gyógytornával, gőz- és hőlégkamrában, szaunával és ivókúrákkal.
Cikkünk semmilyen módon nem alkalmas öndiagnózis felállítására, ismeretterjesztő, informatív jellegű. Ha tapasztalod a fenti tünetek valamelyikét, konzultálj orvosoddal!